Datum objave: 26. veljače 2024.

1. mjesto na regionalnom natjecanju Poslovni izazov!

Učenici 3.a razreda opće gimnazije Antonio Kolić, Josip Matijašić i Mateo Luketić osvojili su prvo mjesto na regionalnom natjecanju Poslovni Izazov!  Njihova izvrsna prezentacija i poslovni plan impresionirali su stručno povjerenstvo te su izborili prolazak na državno natjecanje!

Natjecanje Poslovni Izazov, koje organizira Privatna gimnazija i ekonomska škola Katarina Zrinski u suradnji s udrugom Poduzetni, održano je u Srednjoj školi Zvane Črnje u Rovinju. Natjecanje je pod visokim povjerenstvom Europskog parlamenta, a okupilo je timove regije ZAPAD, odnosno timove Istarske,,Primorsko-goranske,, Ličko-senjske i Karlovačke županije.

Tema ovogodišnjeg natjecanja bila je “Održivo poduzetništvo i očuvanje hrvatskih šuma”, a timovi su pozvani da razviju poduzetničke ideje i inovacije usmjerene prema ovoj temi.

Tim AJMO Gimnazije I strukovne škole Bernardina Frankopana istaknuo se svojom sposobnošću da kreativno pristupe zadanoj temi i razviju poslovni plan koji ima potencijal za uspjeh na tržištu. Njihova posvećenost i marljiv rad, pod mentorstvom profesorice Jasminke Turina Luketić, omogućili su im da kvalitetno izlože svoju ideju.

Državno natjecanje Poslovni Izazov održat će se u ožujku u Poreču, gdje će tim AJMO Gimnazije i Strukovne škole Bernardina Frankopana imati priliku suočiti se s novim poslovnim izazovima i predstaviti ideju na nacionalnoj razini. Njihov uspjeh na regionalnom natjecanju već sada je izvrstan rezultat, a na državnom natjecanju očekuje ih novi izazov za koji vjerujemo da će pokazati isti entuzijazam i inovativnost.

Natjecanje Poslovni Izazov postavlja izazovne zadatke pred učenike, potičući ih da razmišljaju o održivom poduzetništvu i ulozi koju mogu imati u očuvanju okoliša. Učenici su potaknuti da koriste svoju kreativnost i poduzetničke vještine kako bi stvorili nove proizvode ili usluge koji pridonose očuvanju hrvatskih šuma i promoviraju održivo poslovanje.

Ovaj uspjeh predstavlja inspiraciju za sve mlade koji žele istražiti poduzetničke mogućnosti i doprinijeti pozitivnim promjenama u svojoj zajednici. Njihova predanost i trud pokazuju da su mladi ljudi ključni za oblikovanje budućnosti održivog poduzetništva u Hrvatskoj.

Čestitamo učenicima i mentorici!