Datum objave: 18. prosinca 2023.

Adventska akcija pomaganja za pet obitelji!

U našoj se školi unatrag nekoliko godina provodi adventska akcija pomaganja u kojoj sudjeluju učenici i djelatnici škole. Na sastanku Vijeća učenika predstavnici razreda, zajedno s ravnateljem, dogovorili su kako će svaki razred prikupljati jednu namirnicu ili potrepštinu (ulje, brašno, šećer, sol, tjestenina itd.), a djelatnici škole skupljali su financijska sredstva te kupili dio namirnica koji je nedostajao te ostale potrepštine. Predstavnici pet različitih programa koje imamo u školi (gimnazija, hotelijersko-turistički tehničari, prodavač, medicinske sestre/tehničari opće njege, ekonomist) složili su zajedno s nastavnicima pakete za pet obitelji slabijeg socijalnog stanja te će im, uz najljepše želje za Božić i godinu koja je pred nama, pakete uručiti u ponedjeljak. Odabrane obitelji su sa ogulinskog područja (Ogulin, Oštarije, Skradnik, Plaški, Saborsko), a svojim ćemo ih poklonima razveseliti.

U dinamičnom i izazovnom vremenu u kojem živimo najvažnije je sačuvati ljudskost i empatiju, a akcije koje svake godine provodimo pokazuju kako naša škola ima veliko srce!

Hvala svima koji su sudjelovali u akciji!