Datum objave: 25. ožujka 2024.

„Bajkovita zima uz ognjište“

U srijedu je „Ivanina kuća bajke“, već četvrtu godinu zaredom, provodila aktivnosti u okviru projekta „Bajkovita zima uz ognjište“. Na taj način obilježen je i u našemu gradu Svjetski dan pripovijedanja, kojim se nastoji promovirati umjetnost pripovijedanja te naglasiti važnost priče kao sredstva za povezivanje ljudi, ali i za prenošenje kulture, tradicije i vrijednosti. Tim su povodom učenici 3.c razreda, u pratnji svojih nastavnika, posjetili „Ivaninu kuću bajke“ te poslušali autorsku pripovijetku talentirane pripovjedačice Margarete Peršić, inspiriranu bajkovitim svijetom Ivane Brlić-Mažuranić.

Susret s piscem Janom Bolićem

Danas su učenici 2.b i 3.a razreda, u pratnji svojih nastavnica, prisustvovali gostovanju mladoga riječkog pisca Jana Bolića u Gradskoj knjižnici i čitaonici Ogulin. Događaj je to koji je Gradska knjižnica organizirala povodom manifestacije Noć knjige, kojom se...