Datum objave: 11. prosinca 2023.

Bivša učenica pomaže sadašnjim učenicima u pripremi za fakultet

Iako programima koje nudimo možda nisu obuhvaćena sva područja kojima bi se naši učenici u budućnosti željeli baviti, uvijek se na neki način pokušavamo snaći ne bismo li im pružili osnovne smjernice koje zatim sami mogu nadograđivati.

Svake je godine sve veći interes za studijem arhitekture. Kurikulumom Likovne umjetnosti nije obuhvaćeno tehničko crtanje, odnosno praktični rad koji je preduvjet upisa i sastavni dio prijemnoga ispita. Ipak, imamo svoje bivše učenike koji su “probili led” i rado pomognu mlađim generacijama.

Unatrag nekoliko godina naša bivša učenica, danas diplomirani inženjer arhitekture i dizajna, Tatjana Brulja, redovito drage volje dođe u školu održati radionicu za zainteresirane učenike, ne bi li podijelila s njima vlastito iskustvo, pokazala im osnove tehničkoga crtanja, upoznala ih s mogućim sadržajima prijemnoga ispita i ukazala na dodatne izvore i literaturu koju mogu koristiti pri samostalnoj daljnjoj pripremi. I prošle je školske godine bila podrška jednoj našoj novopečenoj studentici arhitekture. Tatjana je tijekom fakultetskog obrazovanja stekla veliku teorijsku i praktičnu podlogu u izradi projekata javnih i privatnih objekata, dizajna interijera, kao i uređenja zelenih površina.

Od srca joj se zahvaljujemo i želimo joj puno uspjeha!

Sretni smo i ponosni na svoje bivše učenike, osobito kada znamo da u bilo kojem trenutku možemo računati na njihovu stručnu pomoć.