Datum objave: 26. veljače 2024.

Izložba radova Ivana Meštrovića u Klovićevim dvorima

Učenici naše škole jučer su u Klovićevim dvorima pogledali izložbu radova Ivana Meštrovića, jednoga od najvećih umjetnika na našim prostorima.

Izložba je pripremljena povodom obilježavanja 140. godišnjice Meštrovićeva rođenja, a obuhvaća dosad najveći broj njegovih djela, posuđenih iz mnogih domaćih i stranih ustanova i privatnih zbirki. Više od 200 skulptura pruža uvid u umjetnikov stvaralački rad od najranijega djetinjstva, preko formiranja na bečkoj Akademiji likovnih umjetnosti, do afirmacije u Parizu i Rimu.