Datum objave: 24. travnja 2024.
Kategorija: Naslovnica | Vijesti

Kviz „Šestar“

Uoči obilježavanja Dana Karlovačke županije u Karlovcu je organiziran kviz za srednjoškolce „Šestar“. Karlovačka županija po prvi je puta organizirala kviz s pitanjima vezanim uz područje Karlovačke županije (povijest, znamenitosti, slavne osobe, geografski pojmovi, opća kultura, gradovi i općine itd.) na kojem su sudjelovali timovi svih 12 srednjih škola. Boje naše škole branili su Sven Belobrajdić, Ana Veršec, Kristijan Kolić i Maja Tatalović, a pokazali su izvrsno poznavanje teme kviza. Natjecatelje je pozdravila i županica Karlovačke županije Martina Furdek Hajdin te čestitala svim sudionicima na pokazanom znanju. Podršku učenicima dali su njihovi ravnatelji, a kviz će svakako postati tradicija jer su učenici pokazali veliki interes za ovaj oblik natjecanja.

„Dinosaur“ ispred naše škole

Dan planeta Zemlje obilježava se u cijelom svijetu 22. travnja organiziranim aktivnostima kojima se želi potaknuti ljude na očuvanje svoga jedinog doma. Tim smo povodom na zelenu površinu ispred škole posadili prelijepo i ljekovito stablo Ginkga bilobe u čemu su nam...