Datum objave: 26. veljače 2024.

Međunarodni poduzetnički vikend

Međunarodni poduzetnički vikend  održan je u Podgorici od 9. do 11. veljače 2024. godine, a predstavio je platformu za razmjenu znanja i ideja među stručnjacima, poduzetnicima i inovatorima iz različitih dijelova svijeta. Ova manifestacija, koja je obuhvatila i konferenciju za nastavnike iz regije, imala je za cilj promoviranje poduzetničke  kulture i podršku mladim poduzetnicima.

Zahvaljujući višegodišnjoj   uspješnoj suradnji s Privatnom gimnazijom i ekonomskom školom Katarina Zrinski iz Zagreba, dobila sam čast zajedno s njima biti dio tima koji je na konferenciji predstavljao našu zemlju.

Kroz panel diskusije, radionice i predavanja imali smo priliku čuti inspirativne priče uspjeha, razmotriti najnovije trendove i tehnologije te uspostaviti korisne poslovne veze.

Konferencija za nastavnike fokusirala se na unapređenje nastavnog procesa kroz primjenu inovativnih metoda i tehnologija. Nastavnici su imali priliku razmijeniti iskustva, učiti o najnovijim pedagoškim praksama i upoznati se s alatima koji olakšavaju učenje i motiviraju učenike.

Posebno su se istaknuli predavači, poput prof. doktora Velimira Sriće, vodećeg hrvatskog konzultanta iz područja leadershipa i informacijskih tehnologija, te rektora Sveučilišta UDG, prof. dr. Veselina Vukotića.

Međunarodni poduzetnički vikend i konferencija za nastavnike pružili su plodno tlo za daljnji razvoj poduzetništva i obrazovanja te su pokazali važnost interakcije i suradnje među različitim sektorima društva.

Jasminka Turina Luketić, prof. savjetnik