Datum objave: 18. ožujka 2024.

Naša škola odabrana kao jedna od deset škola koje sudjeluju na konferenciji „Tjedan financijske pismenosti“ na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu

Učenici Gimnazije i strukovne škole Bernardina Frankopana već tradicionalno obilježavaju Svjetski i Europski tjedan novca ( ove godine od 18. – 24. ožujka). Ovo je vodeći globalni događaj podizanja svijesti o važnosti financijskog obrazovanja odraslih, djece i mladih s ciljem donošenja informiranih financijskih odluka.

Naša škola sudjeluje na konferenciji „Tjedan financijske pismenosti“ na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu te je odabrana kao jedna od samo deset škola kojima je pripala čast predstaviti svoj plakat kao primjer dobre prakse u financijskom opismenjavanju.

Učenici su se udružili s udrugom Ekonom te edukativnim profilom Moneymindset.hr  i prikupili sedam priča uspješnih poduzetnica. Poduzetnice Ena Rajić, Natalia Zielinska, Petra Marušić, Bojana Svalina, Ana Mihaljević- Peraić, Edita Šimić i Ines Paun Bizilj podijelile su s učenicima svoja iskustva, s kojim su se sve predrasudama, uvjerenjima i navikama susretale kad je novac u pitanju te na koji način su uspjele izgraditi zdrav odnos prema novcu. Na ovaj način uspjeli smo povezati poduzetništvo i financijsku pismenost te prikazati stvarne priče uspješnih osoba.

Cilj projekta je promocija i poboljšanje financijske pismenosti i dijeljenja najboljih praksi iz područja  financijskog obrazovanja kako bi pridonijeli izgradnji financijski sposobnog stanovništva. Mentori učenicima 3.c razreda (smjer ekonomist) su Branko Rumenović i Manuela Mihaljević Sabljak dok su učenice Ana Luketić i Lorena Sušanj zaslužne za izradu edukativnog plakata.

Manuela Mihaljević Sabljak, nastavnik mentor

Susret s piscem Janom Bolićem

Danas su učenici 2.b i 3.a razreda, u pratnji svojih nastavnica, prisustvovali gostovanju mladoga riječkog pisca Jana Bolića u Gradskoj knjižnici i čitaonici Ogulin. Događaj je to koji je Gradska knjižnica organizirala povodom manifestacije Noć knjige, kojom se...