Datum objave: 31. siječnja 2024.

Posjet Hrvatskom saboru i Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici

Učenici naše škole i ove su godine posjetili Nacionalnu i sveučilišnu knjižnicu i Hrvatski sabor.

Nakon obilaska prostorija Hrvatskog sabora, uz stručno vodstvo, i upoznavanja s poviješću Sabora, učenici su nazočili sjednici na kojoj su zastupnici raspravljali o hrvatskom jeziku. Po završetku sjednice uslijedio je najzanimljiviji dio – razgovor sa zastupnicima. Na razgovor s našim učenicima ove se godine odazvalo pet zastupnica i zastupnika: Maja Grba Bujević, Sabina Glasovac, Marijana Puljak, Marija Jelkovac i Arsen Bauk. Naši su se učenici pokazali, prema riječima zastupnika, kao respektabilni sugovornici. Svoju su školu i svoj grad učenici gimnazijskih programa (koji slušaju predmet Politika i gospodarstvo) predstavili, svojim znanjem, govorničkim sposobnostima i kulturom, na najljepši način.

U Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici učenici su se upoznali s poviješću i važnosti NSK za nacionalnu kulturu i znanost. Posjetili su Zbirku starih tekstova i Muzičku zbirku. Veliko zanimanje pokazali su za restauratorski odjel gdje su ih djelatnici upoznali s tehnikama i alatima koji su potrebni za obnavljanje  vrijednih tekstova i knjiga.

Voditelji učenicima bili su nastavnica Ljiljana Gračanin i knjižničar Anton Samsa, a u pratnji su bili i nastavnici Martina Zorić, Mihael Mužević i Branko Rumenović.