Datum objave: 14. veljače 2024.

Prijava na natjecanje “The Earth Prize”.

Kako bismo što bolje razumjeli rad i djelovanje neprofitnih organizacija, u izbornom predmetu Računovodstvo neprofitnih organizacija osnovali smo našu zamišljenu  neprofitnu organizaciju “Eight not too late”.

Tim od osam marljivih učenika 3.c razreda, pod vodstvom mentorice prof. Jasminke Turine Luketić, prijavio je svoj program rada u okviru projekta  na međunarodno natjecanje “The Earth Prize”.

“The Earth Prize” globalno je natjecanje u održivosti okoliša za učenike između 13 i 19 godina koje nagrađuje timove s najvećim potencijalom za rješavanje ekoloških problema.

Neprofitna organizacija “Eight not too late” odlučila je aktivnosti usmjeriti na kanjon Đule u Ogulinu te njegovo čišćenje i očuvanje.  Ideja je probuditi svijest građana, ali i  i turista, o važnosti čistog okoliša te očuvanja biljnog i životinjskog svijeta.

Ključni elementi koji su morali biti obuhvaćeni u prijavi projekta su: opis problema, rješenje problema, provedba, resursi, financije, sudionici te očekivani utjecaj, a neprofitna organizacija “Eight Not Too Late” uspješno je obavila proces prijave na međunarodno natjecanje “The Earth Prize”.

Maja Perković, učenica 3.c razreda