Datum objave: 27. ožujka 2024.

Sedmo mjesto na državnom online kviz -natjecanju o poznavanju Hrvatskog sabora!

Služba za građane Hrvatskoga sabora organizirala je i ove godine online kviz-natjecanje o poznavanju Hrvatskoga sabora na kojem su sudjelovali i naši učenici. Natjecali su se timovi iz 55 škola, a tim naše škole, koji su činile učenice 4.b razreda opće gimnazije Martina Vučetić, Mia Ćuk i Sara Zildum, osvojio je izvrsno sedmo mjesto! Prvih osam škola u poretku imalo je riješenost kviza s više od 90 posto što je sjajan rezultat. Mentorica učenicima je nastavnica Ljiljana Gračanin.

Učenici su pokazali znanje u poznavanju Hrvatskoga sabora, njegove ustavne uloge, nadležnosti i zakonodavnih procedura, ali i ustroja državne vlasti i političkog sustava.

Čestitamo učenicama i mentorici!

Susret s piscem Janom Bolićem

Danas su učenici 2.b i 3.a razreda, u pratnji svojih nastavnica, prisustvovali gostovanju mladoga riječkog pisca Jana Bolića u Gradskoj knjižnici i čitaonici Ogulin. Događaj je to koji je Gradska knjižnica organizirala povodom manifestacije Noć knjige, kojom se...