Datum objave: 18. rujna 2024.
Kategorija: Naslovnica | Vijesti

Sudjelovanje na radionici „Obogati se znanjem“ Tonija Miluna

U ponedjeljak, 16. rujna 2024. godine učenici trećih i četvrtih razreda opće i jezične gimnazije imali su priliku sudjelovati na izvrsnoj radionici nagrađivanoga profesora matematike i financijskog vlogera Tonija Miluna pod nazivom „Obogati se znanjem“.

Slušajući izlaganje upotpunjeno konkretnim primjerima, učenici su osvijestili kako razlikovati želje od potreba te naučili kako najlakše ostvariti postavljeni cilj. Čuli su korisne savjete o štednji novca, smanjenju nepotrebnih troškova te kako kriptovalutama, raznim ulaganjima ili dividendama i štednjom mogu povećati vrijednost zarađenog novca. Cilj je radionice bio razviti financijsku pismenost mladih.

Zahvaljujući Gradu Ogulinu, koji je bio organizator predavanja, učenici su zasigurno razvili svijest o važnosti financijske pismenosti jer će isti ti učenici, za koju godinu, bitni radno sposobni akademski građani koji trebaju znati kako pametno upravljati novcem.

Zahvaljujemo profesoru Milunu i Gradu Ogulinu te se nadamo nastavku ove poučne i zanimljive suradnje.

Sufinanciranje prijevoza učenika

Temeljem nove Upute MZOM te sukladno novim propisima kojim se uređuje pravo na financiranje 100% cijene mjesečne učeničke karte mjesnoga i međumjesnoga javnog prijevoza ostvaruju učenici koji su u školskoj godini 2024./2025. upisali i redovito pohađaju srednju školu...