Datum objave: 6. prosinca 2023.

Terenska nastava iz njemačkog jezika – Sveučilište u Zadru

Učenici naše škole bili su, u pratnji nastavnica Nataše Salopek i Katarine Ivanković Stošić, na terenskoj nastavi iz njemačkog jezika u Zadru povodom “Dana otvorenih vrata Odjela za germanistiku“. Prvo nas je ugostio  Odjel za germanistiku Sveučilišta u Zadru. Učenici su imali priliku razgledati Sveučilište i Odjel za germanistiku.

Nakon razgledavanja, sudjelovali su na devet radionica kreativnog i istraživačkog sadržaja koje su za njih pripremili studenti germanistike. Imali su priliku razgovarati sa studentima i nastavnicima, sudjelovati u interaktivnim igrama i pogledati izložbu postera poznatih njemačkih umjetnika.

Dan otvorenih vrata imao je višestruke ciljeve: promovirati učenje njemačkog jezika kao stranog jezika, istaknuti njegovu važnost i korist, upoznati djecu i mlade s bogatstvom jezične, kulturne i civilizacijske raznolikosti njemačkog govornog područja i kroz zabavu i druženje u ugodnoj i opuštenoj atmosferi pobuditi zanimanje i motivaciju za učenje njemačkog jezika.

Naše druženje s Odjelom za germanistiku nastavilo se organiziranim razgledavanjem grada Zadra.