Datum objave: 22. prosinca 2023.

Tiskan novi broj školskog lista „Bernardin“

Posljednje tri godine ponovno smo pokrenuli tiskanje školskog lista „Bernardin“. Dugo godina list je imao samo svoje digitalno izdanje te nam je bila velika želja da ga opet oživimo i u tiskanoj verziji koja nam je svima ipak najdraža. Zahvaljujemo Gradu Ogulinu koji je osigurao veći dio sredstava za tiskanje lista.

Novi broj školskog lista „Bernardin“ predstavili su danas učenici i nastavnici koji su radili na pripremi i uređivanju lista. Na predstavljanju novog broja bili su predstavnici svih razreda škole koji su, nakon predstavljanja, podijelili školski list svojim prijateljima u razredu.

Uredništvo su činili učenici Mia Ćuk, Luči Vukelić, Lucija Rendulić, Martina Gračanin, Leoni Rupčić, Lovro Vukelja, Robert Porubić, Nika Stipetić, Kaja Jerak, Martina Vučetić, Dražen Grgurić i Josip Matijašić, nastavnice Martina Zorić, Marija Trdić Ćuk, Nataša Salopek i Monika Juričić te nastavnici Anton Samsa i Marino Belančić.

Središnja tema ovog broja su putovanja pa u „Bernardinu“ možete pročitati zanimljive putopise o Maroku, Malti i Engleskoj. Predstavljeni su neki projekti provođeni u nastavi kao i zanimljive terenske nastave, a možete pročitati i rad s kojim je učenica Martina Gračanin pozvana na državnu smotru Lidrano. Čitateljima će biti zanimljivi i osvrti na filmove i knjige, kao i pjesme i fotografije naših učenika. Ovaj broj „Bernardina“ donosi i razgovor s državnom prvakinjom iz matematike Lucijom Stipetić, kao i tekstove oproštaja od prerano preminule nastavnice Zdenke Trbović Janjanin.

Ponosni smo na uložen trud i izvrstan posao koji su naši učenici i nastavnici odradili pripremajući „Bernardin“ te im na tome čestitamo!