Datum objave: 28. veljače 2024.

Umjetnost PROTIV nasilja

Početkom tjedna na gradskim reklamnim panoima izloženi su plakati na temu vršnjačkoga nasilja koje su osmislili i izradili učenici četvrtih razreda naše škole.

Plakati su nastali u okviru projekta „Umjetnost kao društveni komentar“, usmjerenoga na istraživanje kritičke dimenzije umjetničkih djela, odnosno načina na koje likovni umjetnici konkretnim djelima u različitim medijima nastoje ukazati na aktualne društvene probleme (angažirana umjetnost), probuditi svijest o odgovornosti svakoga pojedinca i potaknuti promjenu. Usmjerivši se na njima blizak, sveprisutan problem koji, nažalost, ne prestaje, naši su učenici nastojali izraziti vlastitu kritiku i osvijestiti važnost prepoznavanja nasilja i pružanja pomoći djeci i mladima koja ga trpe, kao i onima koji su skloni nasilnom ponašanju. Fotografije korištene na plakatima autorski su rad učenika, kao i samo grafičko oblikovanje.

Osim na gradskim panoima, predviđeno je izlaganje i u osnovnim školama u obliku putujuće izložbe povodom Nacionalnoga dana borbe protiv vršnjačkoga nasilja. Ukupno 15 plakata trenutno se nalazi u prostoru Prve osnovne škole, a zatim će se premjestiti i u OŠ Ivane Brlić-Mažuranić. Zahvaljujemo Gradu Ogulinu na ustupanju gradskih reklamnih prostora kao i osnovnim školama na suradnji.

(Autorica plakata u prilogu: Dragana Milanović Bertović)

(Ostale plakate možete pogledati na Facebook stranici škole.)

„Dinosaur“ ispred naše škole

Dan planeta Zemlje obilježava se u cijelom svijetu 22. travnja organiziranim aktivnostima kojima se želi potaknuti ljude na očuvanje svoga jedinog doma. Tim smo povodom na zelenu površinu ispred škole posadili prelijepo i ljekovito stablo Ginkga bilobe u čemu su nam...