Datum objave: 5. veljače 2024.

Uspješni učenici i sportaši

Već tradicionalno, krajem siječnja, a nakon proglašenja najboljih u sportu Grada Ogulina, ravnatelj prof. Hrvoje Magdić okupi i nagradi učenike sportaše koji su se u prošloj godini posebno istaknuli i postigli sjajne rezultate. Tako je i danas ravnatelj pohvalio učenike sportaše koji su na nedavnoj dodjeli nagrada najboljima u sportu Grada Ogulina osvojili priznanja ili kao pojedinci ili kao članovi svojih klubova.

Odbojkaški klub Ogulin, koji se natječe u 2. hrvatskoj ligi,  proglašen je najboljim ženskim klubom Grada Ogulina za 2023. godinu, a za klub igraju i naše učenice: Ana Šumonja (1.a), Ela Magdić (1.a), Paula Zajc (1.a), Ema Stipetić (1.a), Jelena Vujnović (1.a), Ingrid Sabljak (2.b), Ema Borovac (2.m), Dora Kurelac (3.b), Petra Matijašić (3.c), Verona Bosnić (4.a) i Nika Stipetić (4.b).

Jana Bertović (2.b) košarkašica je Košarkaškog kluba Ogulin.  Zahvaljujući svojim sjajnim rezultatima i uloženom trudu, postala je članica hrvatske kadetske U16 reprezentacije Hrvatske. Nadamo se da ćemo Janu gledati na Svjetskom prvenstvu u Meksiku ili Europskom prvenstvu u Mađarskoj ovog ljeta.

Vito Srdarev (1.c) rukometaš je Rukometnog kluba Ogulin, koji je ove godine proglašen najboljim muškim klubom Grada Ogulina. Na temelju svojih rezultata postao je članom regionalne rukometne reprezentacije Hrvatske – regija-zapad i sudionik reprezentativnog turnira u Đurđevcu.

Kaja Jerak (3.b) tenisačica je Teniskog kluba Ogulin i osvojila je drugo mjesto u izboru za najbolju sportašicu Grada Ogulina. Kaja već godinama ostvaruje izvrsne rezultate, a lani je bila i  članica hrvatske reprezentacije do 16 godina. Ovih dana postala je viceprvakinja države u parovima do 18 godina.

Anton Stipetić (2.a) tenisač je Teniskog kluba Ogulin. Niz izvrsnih teniskih rezultata ovih je dana okrunio titulom državnog prvaka u parovima do 18 godina, a u pojedinačnoj konkurenciji osvojio je sjajno treće mjesto u državi do 18 godina.

Ravnatelj je učenicima sportašima čestitao na njihovim sjajnim rezultatima i na činjenici da uspijevaju svoje školske obaveze uskladiti s treninzima i pripremama na sportskim terenima te brojnim natjecanjima. Učenici su predstavili ravnatelju svoje sportske uspjehe kao i rezultate svojih klubova u protekloj godini, a posebno su zahvalili svojim roditeljima na odricanju, trenerima na usmjeravanju na sportskom putu i podršci te nastavnicima na razumijevanju. Škola nastoji izlaziti u susret vrhunskim sportašima te smo ponosni na sve njihove pobjede i uspjehe!