Datum objave: 11. prosinca 2023.

Zanimljivo predavanje o pčelama

Danas je u našoj školi održano zanimljivo predavanje vezano uz pčele pod nazivom „Pčele-nezamjenjive pomagačice u očuvanju okoliša.“

Doktorand na poslijediplomskom sveučilišnom doktorskom studiju Inženjerstvo okoliša na Geotehničkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu dr. vet. med. Saša Zavrtnik izuzetno je  inspirirajućom prezentacijom proširio znanja učenika o pčelama, njihovoj važnosti u životu čovjeka i opstanku zajednice.

Naglasak predavanja bio je na neupitnoj i  iznimno važnoj ulozi koju pčele imaju kao oprašivači biljaka i proizvođači određenih nezamjenjivih prirodnih proizvoda. S obzirom da se u posljednje vrijeme pčele sve više spominju kao žrtve onečišćenja okoliša koje predstavlja stvarnu prijetnju njihovu opstanku, a time i proizvodnji i dostupnosti hrane za čovječanstvo, predavanje je pobudilo veliko zanimanje kod učenika.